Dziś są imieniny: Kingi, Krystyny

    • Slider 68

Udział w warsztatach Kurpiowski Trash Art w Multimedialnym Centrum Natura w Ostrołęce

24 września 2019 roku uczennice naszej szkoły wzięły udział w ciekawych warsztatach Kurpiowski Trash Art zorganizowanych przez Multimedialne Centrum Natura w Ostrołęce. Na warsztaty związane z popularyzacją kultury Kurpiów pojechaliśmy wraz z uczennicami Szkoły Podstawowej w Troszynie. Trash`art to sztuka bazująca na recyklingu, czyli powtórnym wykorzystaniu niepotrzebnych materiałów. Warsztaty te miały za zadanie kształtować wśród młodzieży postawę ekologiczną z jednoczesnym poszanowaniem wartości kulturowych.

Na warsztatach dowiedzieliśmy się jak najlepiej wykorzystać ograniczone zasoby, przerabiać odpady, odkrywając w ten sposób nowe przekazy twórcze, wynikające z pracy nad konkretnym tworzywem. Dzięki połączeniu tradycji i kultury może powstać m.in biżuteria czy przedmioty codziennego użytku z kręgu sztuki użytkowej inspirowane kulturą kurpiowską, wykonane właśnie z materiałów z recyklingu. Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w zajęciach z tkactwa, prowadzonych przez Panią Annę Ochenkowską, która przekazała nam wiedzę na temat krosna oraz tworzenia gobelin. Uczestnicy warsztatów mogli wykorzystać teorię w praktyce. Młodzież poznała tajniki tworzenia odzieży, kap czy innych wyrobów codziennego użytku. Materiał użyty do wytworzenia płótna oczywiście pochodził z recyklingu.

Podczas warsztatów tworzenia biżuterii, prowadzonych przez Panią Sylwię Całus, uczennice naszej szkoły wykonywały biżuterię z żywicy poliestrowej według własnego pomysłu. Materiałem do jej wykonania były między innymi suszone rośliny, elementy współczesnych przedmiotów codziennego użytku takie jak np. guziki, przyciski klawiatury komputera, odzyskane śruby itp. Niewątpliwie udział w warsztatach łączących ze sobą tajniki kulturowe z ideą ochrony środowiska wywarł na młodzieży ogromne wrażenie i wzbudził ich zainteresowanie.

  • licznik odwiedzin

    Odwiedzin wszystkich 283133, odwiedzin dzisiaj: 103

Script logo
W górę..